Kard. Wyszyński – Positio już w druku
Tam, nad zebranym w Positio materiałem pracować będą teologowie, później biskupi i kardynałowie. Positio będzie więc musiało przejść normalną procedurę dyskusji na trzech poziomach kongregacji zanim papież ogłosi dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego.
Dopiero wtedy można będzie otworzyć złożoną w Rzymie dokumentację zebraną na temat domniemanego cudu za pośrednictwem Prymasa Tysiąclecia. Została ona opracowana w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w latach 2012-2013, gdyż to tam miało miejsce to – niewytłumaczalne z punktu widzenia medycyny – zdarzenie.
Znane są też różne łaski otrzymane za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. Przed kilku laty ukazał się zbiór świadectw, które dotyczyły radykalnej zmiany sytuacji duchowej, materialnej, zdrowotnej czy rodzinnej różnych osób, które modliły się prosząc o wstawiennictwo Sługę Bożego.